SOR NSG 12

SOR NSG 12 je model celonízkopodlažního autobusu - s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) - určeného pro hromadnou přepravu osob v městském provozu.  Je vyráběn společností SOR Libchavy od roku 2020.  Vychází z nové typové řady NS (autor designu doc. Ing. arch. Patrik Kotas), která je kromě nejnovější plynové verze vyráběna i v elektrické a dieselové variantě.
 
Autobus je poháněn motorem FPT Industrial Cursor NG 8 - objem 7800 cm3, výkon 213 kW,  pohon na CNG,  emisní norma Euro VI.  Převodovka je automatická, typ ZF Ecolife
 
Rozměry vozidla: délka 12 000 mm, výška včetně plynových nádrží 3 287 mm, šířka 2 550 mm.
 
Ve vozovém parku ČSAD Frýdek-Místek a.s. je celkem 15 autobusů tohoto typu. Autobusy jsou v třídveřovém provedení, dveře jsou dvoukřídlé s jednotnou šířkou 1200 mm,  ve výbavě vozidel nechybí celovozová klimatizace, 8 USB nabíjecích portů pro chytrá zařízení, vnější LED a vnitřní LCD informační panely či povelový přijímač pro nevidomé cestující. Obsaditelnost je 33 sedících a až 68 stojících cestujících. 16 sedaček je přístupných přímo z nízké podlahy (bez podest). Naproti prostředním dveřím se nachází místo pro kočárek či invalidní vozík.
 
Vozidla jsou vyvedena v laku s barevnou kombinací bílé a zelené, na bocích jsou opatřena polepem ve stylu jednotné vizuální identity města Frýdek-Místek využívající symbolu dvou vlnovek s doplňkovým grafickým rastrem v modrobílé barvě.